V Japonsku prošel závodní kůň celý závod bez žokeje a vyhrál – různé zajímavé zprávy na světě

Ke zvláštnímu incidentu došlo na koňských dostizích v Japonsku. Během Tokay Stakes v roce 2023 na dostihovém závodišti Chuke v japonské Nagoji dostihový kůň, který běžel celý dostih bez žokeje, vyhrál technické vítězství.Je jasné, že žokej nemůže pomoci pomalému koni vyhrát dostih, takže jeho role v profesionálních dostizích je nepopiratelná. Žokejové řídí tempo zvířete a šetří jeho energii pro závěrečný tlak. Jsou také zodpovědní za to, jak rychle kůň vyjede z brány na startu a za taktické pohyby během dostihu. Jedno zvíře však nedávno dokázalo, že žokej je zbytečná zátěž.Kůň č. 5 Vanyar v Tokay Stakes 2023 byl ze soutěže diskvalifikován, přestože projel cílem jako první a technicky vyhrál. To jsou pravidla, když dostihový kůň během dostihu ztratí žokeje, ale koni to nic neubere, naopak to jeho úspěch jen umocní.Letošní Tokay Stakes se konaly 22. ledna. Těsně před bránou ztratí žokej Wanyara rovnováhu a upadne. Tyto věci se dějí neustále a kůň v drtivé většině případů jednoduše vyjede z kurzu a sám opustí dráhu. Ale ne v této době…Ačkoli je Vanyar po pádu žokeje pozadu, jak závod postupuje, kůň je ve smečce a bojuje o vítězství. Všímají si toho i komentátoři a v posledním úseku, kdy Vanyar nějakým způsobem protne cílovou čáru jako první, jsou velmi vzrušení.Můžete dokonce vidět, jak zoufalý žokej, který skončil na druhém místě, udeřil do koně, aby běžel rychleji, ale nebylo možné Vanyara chytit.Video Vanyarova vítězství se stalo virálním nejen v Japonsku, ale také v Jižní Koreji a dalších asijských zemích.